Със заповед на министъра на вътрешните работи е образувано дисциплинарно производство срещу ръководен служител /началник на сектор/ в ОД МВР Пазарджик за извършено тежко дисциплинарно нарушение.
В Дирекция "Вътрешна сигурност“ е постъпил сигнал за извършена кражба от търговски обект - аптека в Пазарджик. След проведеното разследване било установено, че автор на деянието е служител в Областна дирекция на МВР в Пазарджик на ръководна длъжност – началник на сектор.
След като случаят е докладван по установения ред, министърът на вътрешните работи е разпоредил извършването на дисциплинарно производство за извършено тежко нарушение на служебната дисциплина.
Нарушени са правилата и нормите на Етичния кодекс за поведение на държавните служители в МВР и с действията си служителят е уронил престижа на службата. Успоредно с това материалите по случая са изпратени от Дирекция "Вътрешна сигурност“ на прокуратурата.
Зареждане ...


12:35 / 28.03.2022
616






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.