Пожарникари и полицаи от цялата страна излизат на протест в София. Около 80 огнеборци тръгват към столицата от Монтана.
Основните ни искания са увеличение на доходите, което не е заложено в Бюджет 2022. През 2020 година на редица други структури в сектор "Сигурност" заплатите бяха увеличени с 30 на сто, което предизвика изоставане на заплащането на служителите на МВР. Трябва да се отчете и инфлацията и затова искаме увеличение на заплащането от 20 процента, заяви Светлин Василев, член на УС "Огнеборец, предава Нова тв.
По думите му притеснителна е и как ще се извърши планираната реформа в пожарната.
Зареждане ...


09:42 / 19.02.2022
479






nedevbs
на 19.02.2022 г.
А какво ще стане, ако всички които искаме увеличение на доходите излезем на протист?
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.