Пребиха и ограбиха възрастен мъж в село Искра, съобщи районният прокурор Атанас Илиев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
На 8 срещу 9 август, към 22.30 часа, двама криминално проявени братя – на 23 и 43 години отишли до дома на 72-годишен мъж, с цел да го ограбят. Единият от двамата останал да пази отвън, а другият влязъл и започнал да търси пари. Възрастният мъж бил без ток, тъй като нямал възможност да си го плати. Той усетил движението и с фенерче от запалка осветил крадеца и видял лицето му.
Заради това той започнал да нанася удари по гърба на възрастния мъж и продължил да тършува и търси пари. Открил пенсията на мъжа, в размер на 370 лева и избягал. Пенсионерът се обадил веднага на кмета, а той отправил сигнала към полицията. Извършителите били установени и задържани за час.
Към вчерашна дата те са задържани за 72 часа, повдигнати са им обвинения за грабеж. Двамата са направили пълни самопризнания в присъствието на служебен защитник. Сумата от 370 лева не е възстановена, тъй като те незабавно са я проиграли в казино.
Братята са безработни и автори на много кражби от село Искра. Семейството на възрастния мъж многократно им е помагало с пари.
Законът предвижда за това тежко престъпление – грабеж лишаване от свобода от 3 до 10 години.
Възрастният мъж е добре, но е останал само с 30 лева до следващата пенсия.
Прокурор Илиев каза, че това е пореден случай на битова престъпност и даде пример от преди месец, извършен в село Скутаре. Двамата извършители, нападнали възрастно семейство, вече са с постоянна мярка “задържане под стража".
Зареждане ...


17:08 / 10.08.2022
585







jojo66
на 10.08.2022 г.
Братята са безработни и автори на много кражби от село Искра. Семейството на възрастния мъж многократно им е помагало с пари. ЕМИ ОСВЕН ЧЕ СИ ЗАСЛУЖАВАТЕ ДА ВИ ОГРАБЯТ И ПРЕБИЯТ ДРУГО НЯМА КВО ДА СЕ КАЖЕ ! БОКЛУЦИ КОИТО ПОМАГАТ НА МАНГАЛИ И СЕ ЗАНИМАВАТ С МАНГАЛИ СИ ЗАСЛУЖАВАТ СЪДБАТА. НИКАКВА ЖАЛОСТ ЗА БЯЛИТЕ ЦИГАНИ КОИТО СА ПО ДОЛНИ И ОТ САМИТЕ ЦИГАНИ
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.