Продължаваме да казваме с ясен тон, че деескалацията на напрежението е основен приоритет за България. Това заяви премиерът Кирил Петков във връзка с призива на Русия от петък НАТО да изтегли силите си от страната ни.
Няма две категории членки на НАТО и всички сме равнопоставени. Ние по никакъв начин не одобряваме такъв тип дискусии. Аз призовах от трибуната на парламента, че този тип риторика не помага за премахване на ескалацията. Всеки трябва внимателно да следи изявленията си, коментира ситуацията министър-председателят.
Аз не вярвам в зони на влияние. Малките страни като България е важно да имат правомощия да решават съдбата си, членствата си и какво се случва на територията им. Българският суверенитет е над всичко, категоричен е Петков, предава Нова телевизия.
Зареждане ...


12:04 / 22.01.2022
540





Чопър
на 22.01.2022 г.
Папагал.
Анонимен
на 22.01.2022 г.
Макар че не гладувах за него си виках "ех ново лице, явно народа ще си отдъхне малко от бройко"... Но уви тоя започна да ми пада във очите още повече... Тоя е май най-слабия премиер... Махайте го, няма смисъл от него... Давайте нови избори през март хахаха... И кой ви каза, че българите искат да сме със нато и американците... Всеки си има мнение...
Анонимен
на 22.01.2022 г.
Същото ли е мнението ви и за ЕС.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.