Кърджалийка се прибира от гурбет, а още на вратата е посрещната с крошета от съпруга й, който преди това обръщал чашки алкохол в очакване на жена си. Ударите били в тила, в бедрото, в брадичката…
Случката стигна до съда, а магистратите наложиха ограничителни мерки по Закона за защита от домашно насилие.
Дамата от години работила в Западна Европа. Прибирала се веднъж годишно за по един месец у дома. Често била тормозена психически и физически. Мъжът й налагал различни ограничения, обиждал я, заплашвал с побой и при всеки удобен случая "вземал пари от нея“. Изпускането на нервите били най-вече след употреба на алкохол. Обидите пък валяли в диапазона от "боклук“ до "ку.ва“, стана ясно в хода на съдебното заседание.
Съдът разпореди съпругът да напусне семейното жилище за период от 8 месеца, в който да не доближава както къщата, така и съпругата си на по-малко от 50 метра. Магистратите наложиха и глоба в размер на 200 лева на кърджалиеца, описан в заседанието като "мъж с труден характер“, пише "24Родопи".
Зареждане ...


10:28 / 09.02.2022
399






NPP
на 09.02.2022 г.
Тази жена трябва да си тръгне и да не се връща повече. Много добре знаем как се "спазват" ограничителни заповеди. Не една и две жени са погубени след такива. Бягай, жено, бягай и не се връщай. Искрено се надявам да не съм лош пророк.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.