Пети ден след като държавната отстъпка от 25 стотинки за литър влезе в сила, граждани сигнализират за нередности. В дадени обекти отказват да таксуват с отстъпка, ако зареденото гориво не бъде заплатено в брой. Както и че на собствениците на лизингови автомобили помощта е отказана, защото превозното средство се води на частна фирма, а не на физическо лице.
От Асоциацията на българските търговци, производители и вносители на горива отчитат още, че близо 1/3 от малките бензиностанции не могат да се включат в кампанията поради липса на финансиране. Това каза за Нова телевизия Георги Паничарски, член на УС на Асоциацията.
По думите му няма и особено голям ръст на желаещите да се възползват от помощта.
“Повишен интерес или търсене няма. Нормални са зарежданията", каза Паничарски.
Според него предложението за таван от 2,70 на цените на горивата също не е възможно да бъде въведен.
“Това е предизборно говорене", смята Паничарски. “Финансирането на една такава загуба не е заложена в бюджета. Към днешна дата това е невъзможно, според мен", поясни той.
Зареждане ...


09:57 / 14.07.2022
1007






Анонимен
на 18.07.2022 г.
Заглавието е много подходящо. Схемите са че ти прават 7 леша отстъпка от резервоар за 100 леша но те лъват с 14 лева гориво въпреки високата цена и че е пълен боклук нафтата ... Ако сте забелязали зад дизеловите коли сега не може да се диша . Хем продават боклуци хем се подиграват с хората хем ги крадат. Измамата или схемата с 25те ст отстъпка е да няма бунтове точно за туристическия сезон но още септември ще има безредици ... Цял живот в тази циганска държава работим за морето на циганите и за на 7777 мутрите стандарта ...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.