От Окръжна прокуратура-Враца започват проверка във врачанската болница "Христо Ботев“ заради случая с починалата снощи жена пред погледа на невръстното си дете.

Обвинител №1 на Враца Владимир Сираков съобщи, че се е сезирал за случая и веднага е разпоредил да започне проверка на фактите и обстоятелствата довели до смъртта на жената.

От държавното обвинение са разпоредили на МВР-Враца да извърши проверка, която да установи има ли нарушение на правно регламентирана дейност, каквато е медицинската помощ и дали смъртта е причинена по непредпазливост в болницата.

Освен прокуратурата, проверка е стартирала и от РЗИ-Враца.