Протестът на работещите в затворения ТЕЦ "Марица 3", който се премести в София в четвъртък, беше отменен. Шествието трябваше да тръгне от "Лъвов мост" и да стигна до ресорното министерство. Причина за отмяната му стана решение на РИОСВ-Хасково да се възстанови работата на централата. Това обявиха от КНСБ.
В началото на седмицата стотици излязоха на шествие по Околовръстния път на Димитровград и блокираха временно движението. ТЕЦ-ът беше затворен от екоинспекцията заради сигнали за множество замърсявания на въздуха.
Зареждане ...


11:42 / 12.05.2022
489




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.