Протестът на работещите в затворения ТЕЦ "Марица 3" се мести в София. Демонстрацията е организирана от синдикатите. Шествието ще тръгне от "Лъвов мост". Този път енергетиците ще изразят недоволството си пред Министерството на околната среда и водите в 12 ч.

Припомняме, че в началото на седмицата стотици излязоха на шествие по Околовръстния път на Димитровград и блокираха временно движението.

Те настояват да бъде разрешено предприятието да заработи отново, за да не останат без работа. ТЕЦ-ът беше затворен от екоинспекцията заради сигнали за множество замърсявания на въздуха.