“Ще си сложа край на живота" е викал шофьорът, който опита да бяга от катаджиите с колата си в двора на КАТ, съобщи пред журналисти наблюдаващият районен прокурор Атанас Илиев, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 49-годишният мъж е бил доста превъзбуден и е отказал да се предаде на полицаите, като се заключил в колата и започнал да бяга.
Случаят е фрапантен, разказа прокурор Илиев. Около 15 часа мъжът отива да си сменя регистрацията на колата. Служителката на гишето се впечатлява от неговата превъзбуденост и подава сигнал да му бъде извършена проверка, тъй като състоянието му и се вижда притеснително. Пререгистрацията му е извършена и той напуска сградата, като се качва в колата си.
На един от служителите на КАТ му прави впечатление преди това, че той е с отнета книжка и специално го наблюдава дали ще се качи в колата, тъй като няма право да я управлява. Полицаите му издават писмена команда да не се качва в колата, но той не се подчинява и тръгва да бяга с нея, като влиза в двора на КАТ, където е имало доста автомобили и хора. Съответно, служителите на КАТ блокират изхода незабавно с техен автомобил и тръгват да го гонят.
Той продължава да не се подчинява, а през цялото време крещи, че ще си сложи край на живота и не иска да живее. Колата се спира в една от бетонните прегради в двора. Тогава един от полицаите чупи с камък стъклото и беглецът е закопчан с белезници. Оказва се, че в кръвта му има наличие на амфетамин. Мъжът е задържан за 24 часа, като днес мярката му ще бъде удължена с още 72 часа. Прокуратурата смята да поиска от съда задържането му под стража, тъй като има опасност той да извърши и други престъпления.
С действията си полицаите са успели да предотвратят по-големи вреди, тъй като в двора на КАТ е имало над 50 души.
Всъщност оказва се, че мъжът е лауреат за Нобел за най-бърза пререгистрация, посочи прокурор Илиев. Той е осъждан и е изтърпявал изпитателен срок. През януари 2022 година е бил заловен да управлява пиян, като е бил осъден на 12 месеца лишаване от право управление и е бил с отнети номера. Тогава автомобилът му е бил със софийска регистрация. Именно затова е отишъл да пререгистрира автомобила си. Новите му номера с пловдивска регистрация обаче са били свалени незабавно след този инцидент, още в първия час на пререгистрацията.
Неговото минало като водач е доста интересно, казаха от полицията. Той има дълъг чаршаф в досието си от нарушения през годините.
Повечето от тях за превишена скорост. От 2001 до 2022 има 63 акта, връчени са му били и 47 фиша. Прави впечатление, че вече е осъждан за шофиране след алкохол. И това е било в началото на годината. По настояване на мъжа, той е бил отведен в болнично заведение за химически анализ за наркотици.
Интересно е и това, че актовете му са съставяни на територията на цяла България.
Това, което го грози, е лишаване от свобода до 5 години, лишаване от право управление и глоба, каза прокурор Илиев. Ще му бъдат повдигнати и още две обвинения – за неизпълнение на полицейско разпореждане и за хулиганство с особена дързост.
Зареждане ...


11:17 / 03.08.2022
852







Сергей Пройчев
на 03.08.2022 г.
Така не съм се смял от сърце.Старшинката вика кат див и Бай Мангал му подава с краченце камък.Старшинката чупи стъклото с камъка,ама си загуби пищовчето.Усети се и хем си прибра пищова,хем задържа мръсника.Браво страшинка.
Elestar
на 03.08.2022 г.
T.E. разбираме , че ако идиота не беше сам отишъл КАТ - нямаше да го хванат в близките няколко години - докато не утрепе някого на пътя ... Така ли вече работи КАТ, чака дебилите да идат при тях и зрелищно да го арестуват. А най-смешното в конкретния случай е , че уж са го видяли , какъв що е - но са го пуснали да се качи свободно в колата , да я запали и да потегли - ами ако още там беше утрепал някого - кой щеше да понесе вина... А за факта , че имал има л толкова издадени наказания срещу него и свободно си предважва и преригистрира номера на коли ... А и тази пищност , показност и зрелищност е егати евтиния PR , че полицията ( в частност КАТ ) струва нещо ... Жалка картинка - дано поне сега лежи зад решетките , а не да го пуснат след час , два - макар , че същия може да поде в съд и да излезне печеливш...
jeko
на 03.08.2022 г.
То пък един живот
Голфаровото Гоче
на 03.08.2022 г.
Наблюдаван е от момента в който му е попълнен Диагностичния лист а са допуснали да се качи в колата. А ако беше убил няколко човека? А ако беше убил няколко катажии ?
rangyr
на 03.08.2022 г.
Това може да се случи само в родния Абсурдистан! Човек с 63 акта, 47 фиша и крещящ "Ще сложа край на живота си!" все още да е на свобода.Ако ако изпълни заканати си, като се засили срещу спирка на която чакат 20 човека, като преди това за кураж е ударил 5-6 водни и си е боднал една венозна?!? За един прее-еател питам......
valek
на 03.08.2022 г.
Ако меракът му е да слага край на живота си това е по-добрия вариант отколкото да убие някой или няколко човека.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.