Работници от Националната здравноосигурителна каса излизат на предупредителен протест. Демонстрации ще има в по-големите градове на страната, сред които София, Бургас, Пловдив и Варна.
Протестиращите настояват за увеличение на основните заплати на всички служители. Друго искане е да се осигурят 200 щатни работни места, за да може Касата да поеме нови дейности.
Служителите поставят и ултиматум - ако не бъдат чути от държавата ще преустановят плащанията по договори с партньори на Касата.
Зареждане ...


08:38 / 13.06.2022
733




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.