Президентът Румен Радев ще остави без последствия предложението на Министерски съвет да освободи началникът на НСО Емил Тонев.
Държавният глава изтъкна, че инициативата за подобни кадрови решения по закон принадлежи на президента, а не на правителството.
"Така че те нямат никакви правомощия да ми предлагат каквото и да е било. Отправените към мен искания и мотиви са повърхностни и несъстоятелни. Продължаването на опитите да се политизират и подчинят службите не е в интерес на държавността", заяви Радев, цитиран от БНТ.
Зареждане ...


10:04 / 09.04.2022
818




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.