Сградата на столичната ул. "Велико Търново“ 32 в София, в която преди се е помещавало посолството на Хърватия в България, е съборена.
Къщата е бивш паметник на културата и е добре поддържана до решението за събаряне. Защитеният й статут е отнет още през 1993 г. и не е възстановен въпреки опита за съдебно оспорване.
Преди дни Тома Биков от ГЕРБ коментира казуса във Фейсбук.
Днес от район "Оборище" опровергават казаното, публикуваме съобщението им без редакторска намеса:
Изнесената информация от представители на ГЕРБ в медиите е лъжа. Район "Оборище“ не е издавал разрешение за събаряне на сградата на ул. "Велико Търново“ 32 и няма как да издаде такова, защото режимът за това е само уведомителен. Представителите на ГЕРБ или са некомпетентни, или се опитват да освободят от отговорност главния архитект на Столична община, които е одобрил ПУП, съгласно, който съществуващата сграда не се запазва, а на нейно място се предвижда нова шестетажна жилищна сграда.
При това положение проектите ПБЗ и ПУСО нямаше как да не бъдат съгласувани от главния инженер на Район "Оборище“, защото отказът от съгласуване би бил нарушение на закона.
Зареждане ...


10:14 / 14.02.2022
379





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.