В София се проведе полицейска операция при която разкриха високотехнологична оранжерия за канабис в къща. Това се е случило по време на полицейска операция на 27 септември. Тя е открита в къща на ул. "Любен Каравелов" 66, съобщиха от ГДБОП. Има един задържан.

В приземния етаж на къщата е била изградена хидропонна система с възможност за отглеждане на 120 растения. Помещението е било облепено с топлоизолационен материал и оборудвано с вентилационна система и натриеви нагревателни лампи. Открити и иззети са три хартиени плика, съдържащи около 500 грама изчистени и изсушени канабисови съцветия.

Открити са също и множество пакети със семена от канабис, както и течни торове, везни и нарязана листна маса.

Като извършител на престъплението е задържан 42-годишен мъж, който е криминално проявен.

По случая е образувано досъдебно производство.