Затваряме ТЕЦ "Брикел“, защото не отговаря на екологичните изискванията. Това каза в студиото на "Денят започва" министърът на околната среда и водите в оставка Борислав Сандов.

По думите му "Брикетна фабрика“ може да работи, ако си осигури пара от съседния ТЕЦ. Това може да стане за дни. Става въпрос за няколко десетки метра тръба, за да може хората в Гълъбово да не останат без топла вода. Това е отговорност на собствениците, каза Сандов.

За да заработи отново ТЕЦ "Брикел“ трябва да приведе параметрите си в условията на българското и европейското законодателство, да няма неорганизирани емисии и такива, които излизат през цялата сграда. 

"Миналата година предприятието е работило над нормата на серни диоксиди", каза още Сандов.