Софийска районна прокуратура внесе обвинителен акт в съда срещу 31-годишен шофьор, ударил мъж, пресичащ на пешеходна пътека и му причинил средна телесна повреда. На 06.01.2021 година около 21.00 часа при управляване на лек автомобил марка "Ауди" по бул. "Витоша" в гр. София.
Обвиняемият нарушил правилата, визирани в Закона за движение по пътищата като карал с по-висока от допустимата в района скорост и не пропуснал човек, тръгнал да пресича на пешеходна пътека. Обвиняемият реализирал пътнотранспортно произшествие с пешеходеца, като го ударил с предната част на автомобила в левия крак и по непредпазливост му причинил средна телесна повреда.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 3, предл. последно ,б. “А", пр. 2, вр. ал. 1, б. “Б", пр. 2, вр. чл. 342, ал. 1, пр. 3 от НК. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи.
Предстои делото срещу мъжа да продължи в Софийски районен съд.
Зареждане ...


16:57 / 17.02.2022
750






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.