Чуждите граждани, буквално бягат от България и разпродават, придобитите у нас имоти. Това сочат последните данни на БНБ.
Нетният поток от инвестиции на чуждестранни лица в недвижими имоти е отрицателен в размер на 2.6 млн. евро, при положителен нетен поток от 0.5 млн. евро за януари – февруари 2021 г.
Преките инвестиции в страната за януари – февруари 2022 г. са в размер на 408.1 млн. евро (0.5% от БВП 3 ), като се увеличават с 205.6 млн. евро (101.5%) спрямо сумата през януари – февруари 2021 г. (положителен поток от 202.5 млн. евро, 0.3% от БВП) .
През февруари 2022 г. потокът е положителен и възлиза на 141 млн. евро, при положителен поток от 146.6 млн. евро за февруари 2021 г.
Дяловият капитал, който включва преведените или изтеглени парични и апортни вноски от капитала и резервите на български дружества, както и постъпленията по сделки с недвижими имоти в страната, е положителен и възлиза на 71.9 млн. евро за януари – февруари 2022 г.
Най-големите нетни положителни потоци по преки инвестиции в страната за януари – февруари 2022 г. са от Швейцария (143.5 млн. евро), Люксембург (68.1 млн. евро) и Германия (67.4 млн. евро), а най-големите нетни отрицателни потоци са към Италия (22.6 млн. евро) и Белиз (3.2 млн. евро).
Той е по-голям със 189 млн. евро от този за януари – февруари 2021 г., който е отрицателен в размер на 117 млн. евро.
Зареждане ...


10:05 / 26.04.2022
435






Zabrai
на 27.04.2022 г.
Наблюдавайки случващото се отстрани явно им става ясно,че некадърниците в управлението на страната ни ще ни доведат до война.
Сергей Пройчев
на 27.04.2022 г.
бягат руснаците това е хубава новина.
Варава
на 26.04.2022 г.
Бягат, защото има едно копче, което като се натисне, Ново село и подобните ще изчезнат, а покрай тях и друго.
Aardvark
на 26.04.2022 г.
Де късмет да се разкарат всички руснаци от морето!
локомотив пд
на 26.04.2022 г.
Бягат и защо ли ?Нали сме най честните в Европа !!!
Гражданинъ Отсело
на 26.04.2022 г.
Чужденците бягат от неуредени,корумпирани и бедни държави като нашата.Тук няма ясни сигнали,че вбъдеще ще е по-добре,напротив всичко изглежда безнадеждно.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.