"Шах и мат“ е ситуацията за някои възрастни след увеличението на пенсиите.
Как ще сме доволни? Пенсията ми е по-ниска, коментира потърпевш.
Други казват: "Всички сме работили за тази държава - никой не е доволен!"
Анкетата с пенсионерите е проведена в Благоевград от bTV.
За над 1 млн. възрастни парите през януари спрямо декември бяха по-малко.
Причината е намалената COVID добавка, която беше намалена от 120 лв. на 60 лв.
Това изненада и разочарова много възрастни хора, защото от правителството уверяваха, че парите няма да са по-малко. Предстои през февруари те да бъдат компенсирани.
Зареждане ...


09:06 / 13.01.2022
660






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.