"Шах и мат“ е ситуацията за някои възрастни след увеличението на пенсиите.

Как ще сме доволни? Пенсията ми е по-ниска, коментира потърпевш.

Други казват: "Всички сме работили за тази държава - никой не е доволен!"

Анкетата с пенсионерите е проведена в Благоевград от bTV.

За над 1 млн. възрастни парите през януари спрямо декември бяха по-малко.

Причината е намалената COVID добавка, която беше намалена от 120 лв. на 60 лв.

Това изненада и разочарова много възрастни хора, защото от правителството уверяваха, че парите няма да са по-малко. Предстои през февруари те да бъдат компенсирани.