Инвалид с тежко автоимунно заболяване се свърза с Plovdiv24.bg, за да де гласност на интересен казус.
Жената е опитала да паркира автомобила си на един от платените паркинги на бул. "България". Местата за инвалиди обаче са били заети и тя е трябвало да остави колата си на съседното паркомясто. Час и половина по-късно тя заварва, че колата й е вече закопчана.
"Съгласна съм с глобата, но искам да наблегна на това, че паркоместата за инвалиди в града са прекалено малко. Според мен трябва да са повече, за да може подобни ситуации на хора със заболявания, да се сведат до минимум", изказва своето мнение пловдивчанката.
Напомняме, че община Пловдив се съобразява и с изискванията на Европейския регламент за поставяне на съответната вертикална сигнализация за обозначаване на местата за паркиране. Според Наредбата автомобилите с талони със съответния стикер могат да престояват на определените за целта места до 3 часа, след което автомобилът може да се премести на друго обозначено място, а при недостиг следва общия ред за таксуване.
Също така при неспазване на разпоредбите на Наредбата автомобилите принудително се задържат с техническо средство скоба, за която нарушителят заплаща разходите по прилагането й в размер на 40 лв.
Зареждане ...


21:50 / 13.05.2022
1061






freenews
на 14.05.2022 г.
В Община Пловдив тече наказатвлна акция към инвалидите. За два дена 3 заключени инвалидни автомобила. В града се говори, че някой от шефовете в ОП ,,Паркове и гаражи" установил, че жена му е инвалид в леглото и решил като местен уличен гангстер да накаже всички инвалиди в града. Уважаеми господин гангстер, моля поработете върху инвалидното главоболие на жена си и спрете да тормозите инвалидите. За разлика от вас който трябва да си подадете оставката и да си ходите те няма да проходят! Моля ви г-н началник или зам. началник спрете с корупционата практика да се допуска неплащане на такса и взимането и от служителите ви на ръка. Глобете луксозните автомобили в нарушение, но непосягайте с власта която сме ви дали на сакатите и болните! Обикновено такива хора като вас в историята на града се запомнят като крадци и изеници.
Covid20
на 14.05.2022 г.
Това е нищо, на паркинга на кварталния Кауфланд има 8 паркоместа за инвалиди, които винаги са заети и нито един път не съм виждал кола на инвалид!До колкото ми е известно при такова нарушение се съставя акт!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.