Служебният кабинет планира да тегли 2 млрд. лв. вътрешни заеми до края на годината, става ясно от публикувания от финансовото министерство емисионен календар за последните четири месеца от годината. Първият аукцион е за 200 милиона лева и ще бъде проведен идния понеделник. Той вече е обявен и на сайта на БНБ, съобщава БНР.
До момента почти 41,5 млрд. евро е външният дълг на България
Към момента страната ни е изтеглила 1.8 млрд. лв. нов дълг от началото на годината при лимит от 10,3 млрд. лв.
Зареждане ...


22:57 / 13.09.2022
427




Виктор1
на 14.09.2022 г.
Добре де, тези хора мислят ли кой ще връща тези дългове? Заробва децата, че и техните деца.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.