Софийска градска прокуратура повдигна обвинение на 28-годишната Г. С. за подкуп на двама служители на районно управление в град София. За престъплението по чл. 304а от НК, за което е повдигнато обвинението, се предвижда наказание "лишаване от свобода“ до десет години и глоба до петнадесет хиляди лева.

Разследването е проведено от 08 РУ-СДВР под ръководството и надзора на СГП.

Според събраните в хода на разследването доказателства на 07 декември 2020 година, служителите на реда са спрели за проверка моторно превозно средство, управлявано от Г. С. Обвиняемата дала на полицейските органи парична сума – 2 броя банкноти с номинал 50 лева, или общо 100 лева, за да не й бъде съставен акт за установяване на административно нарушение по чл. 150 от Закон за движението по пътищата, защото е шофирала моторното превозно средство без свидетелство за управление. Както и по чл. 100, ал. 1, т. 2 от ЗДвП, поради това, че не носела свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява.

Обвиняемата Г. С. е с начално образование, осъждана. Спрямо Г. С. е взета мярка за неотклонение "подписка“. Предстои насрочване на разпоредително заседание по делото от Софийски градски съд.