Все повече хора у нас инвестират спестяванията си в монети. Във времена на икономическа криза и висока инфлация това е една добра инвестиция, а печалбата е голяма.
Напоследък при всяко пускане на нова монета от Българската народна банка се образуват дълги опашки, на които се чака с часове. Интересът става все по-голям с началото на пандемията от коронавирус и несигурността, която създава последвалата я икономическа криза.
"Първите юбилейни монети ги купуваха само колекционери, в последно време излязоха много свободни пари на пазара и към този вид стоки се преориентираха доста прекупвачи и инвеститори", каза председателят на Нумизматично дружество Пловдив Петър Неделев пред Bulgaria On Air.
Инвестицията в монети е една от най-старите форми за запазване на спестявания. А в момента интересът е съществен и поради повишената инфлация не само у нас, но навсякъде по света. Притесненията са как ще бъдат запазени парите и тук именно монетите от благородни метали, особено от злато, имат добра възвръщаемост.
Периодът на възвръщаемост е вече дори от година до три, казват експертите. Като е добре да се изчака изчерпването на дадена монета от свободния пазар и тогава да се продава. Особено голяма е печалбата при античните монети.
"Преди 6 месеца монета с номинална стойност се продаваше за 30 лева. В рамките на месец и половина стигна 200 лева.", допълни той.
Съветът на специалистите е да се инвестира в монети с малък тираж и от благороден метал.
Зареждане ...


09:43 / 04.07.2022
588







Амбър от Коту
на 04.07.2022 г.
Най-добрата инвестиция е в образованието! Като имаш стабилно и качествено образование и знаеш два езика....парите сами идват! Другото е ала-бала!!! Всичко материално можеш да изгубиш или да ти го откраднат, но знанията и уменията са си само твои!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.