Тази събота започва десетата юбилейна кампания на инициативата "Капачки за бъдеще". Инициативата ще се проведе в 30 града в цяла България. В неделя ще е най-голямата кампания - в София, на площад "Батенберг" от 9:00 до 16:00 часа на пл. "Александър I Батенберг".
Целта на инициативата е да се закупят неонатални линейки, които да покриват цялата територия на България. Вече са събрани средства за втора линейка, която ще оперира в Северна България. Надеждите са до края на годината да има и трета линейка. Това заяви в "Денят започва" Лазар Радков, един от организаторите.
От миналата кампания, освен капачки, се събират и алуминиеви кенчета. За първи път тази неделя в София ще се събират и пластмасови бутилки - от вода, безалкохолно, бира. Радков призова всеки, който има, да донесе.
Зареждане ...


09:56 / 15.04.2022
688






Анонимен
на 15.04.2022 г.
Брао бе... Ние събираме капачки, докато държавата дава пари за глупости... Значи дават по 40 лв на ден на един украинец, а ние събираме капачки... Няма такава държава, няма такъв народ... Смях във залата и цирк на макс...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.