Стотици доброволци се включиха в организирано почистване на "домашната“ планина на софиянци под наслов "Заедно за по-чиста Витоша“! Хора от всякакви социални слоеве и възрасти, сред които много семейства с деца и младежи, участваха в кампанията и се обединиха с единствената цел да се погрижат за любимата планина!
Зоната на почистване беше в едни от най-посещаемите части на Витоша, както през зимата така и през лятото, в района на хижа Алеко, Меча поляна, Черни връх, Витошко лале и Голи връх. Със съвместни усилия, преди времето да се развали и за да завали проливен дъжд премесен с градушка, доброволците успяха да съберат над 25 m³ разнороден отпадък! Учасатниците в инициативата бяха изключително доволни и щастливи, че правят нещо добро за планината.
Това е първото събитие от кампанията "Заедно за Витоша“, която инициаторите искат да продължат и развият за вбъдеще. Целта е съвместно с доброволци, спонсори и институции, да се организират различни събития с грижа за природата и подобряване условията в планината. Участниците в кампанията имаха възможност да се възползват от безплатен организиран транспорт от града към планината, ползване на лифта "Витошко лале 1“ и освежаващи напитки, а всеки донесъл пълен чувал на пунктовете за събиране на отпадък, получи чудесен подарък за спомен от събитието.
Зареждане ...


13:55 / 20.06.2022
1213






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.