За длъжностно присвояване, Варненският районен съд наложи наказание "пробация" на банкова служителка, съобщиха от пресслужбата на съда.
Делото приключи с постигнато между страните и одобрено от съда споразумение. Подсъдимата се призна за виновна в това, че в периода от 28 февруари до 21 май 2020 г. в гр. Варна, в условията на продължавано престъпление и в качеството си на длъжностно лице - банков служител, присвоила чужди пари, поверени в това й качество да ги пази и управлява.
През този период, посредством изготвени и подписани от нея платежно нареждане/разписка, както и чрез извършени операции за теглене в брой, подсъдимата присвоила сума в общ размер на около 1 300 лева от банковите сметки на 19 души. Присвоените пари са били внесени до приключване на съдебното следствие пред първоинстанционния съд.
28-годишната подсъдима e с чисто съдебно минало. В продължение на 6 месеца тя подлежи на задължителна регистрация по настоящ адрес с периодичност два пъти седмично, както и на задължителни периодични срещи с пробационен служител, също за срок от 6 месеца. Направените по делото разноски за близо 700 лева също са в нейна тежест. Съдебният акт е окончателен.
Зареждане ...


17:07 / 27.07.2022
698




Анонимен
на 28.07.2022 г.
За смешната сума от 1300 лв какво има да я знаем, оная дето открадна 3-4 млн от сметката на Мартин Петров, още не са я издирали, ако случайно я намерят сигурно вече не е разпознаваема, с такива пари може си смени всичко. Банките да следят стриктно служителите си, всяка седмица на полиграф
Анонимен
на 27.07.2022 г.
Защо не казвате банката и името на тази служителка...проблем ли е да го знаем всички,за назидание?!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.