Токът за бизнеса у нас утре ще бъде с 8,66 процента по-скъп в сравнение с цената му с ден на доставка за днес, предава БТА. При средна цена от 436,55 лева (без ДДС) за мегаватчас е търгувана електроенергията на Българската независима енергийна борса (БНЕБ), сочат данните от търговията в пазарен сегмент "Ден напред" след затварянето на борсата. Сделките са на база утрешен ден на доставка (8 юни). Енергийната борса закри вчера при средна цена от 401,75 лв. за мегаватчас.
Средната цена на пиковата енергия (9:00-20:00 часа) e 479,87 лв. за мегаватчас. Извънпиковата енергия (1:00-8:00 ч.; 21:00-24:00 ч.) е изтъргувана при средно 393,23 лв. за мегаватчас.
Най-ниската цена в рамките на днешната сесия, при утрешен ден на доставка, е 318,72 лв. за мегаватчас, достигната за периода 3:00-4:00 ч., а най-високата е 515,77 лева за мегаватчас - за 20:00-21:00 часа. Данните от БНЕБ показват, че са продадени общо 87 412,40 мегаватчаса електроенергия. В пазарния сегмент "В рамките на деня" за днес, 7 юни, БНЕБ отчита до момента общ изтъргуван обем от 2459,5 мегаватчаса. Към 14:05 часа среднопретеглената дневна цена е 411,14 лева (без ДДС) за мегаватчас.
Зареждане ...


15:54 / 07.06.2022
480




Анонимен
на 07.06.2022 г.
Тотално се уливат и прекаляват вече, СРАМОТА е. Съвсем умишлен геноцид по един или друг начин.
Анонимен
на 07.06.2022 г.
Хахах - на 8.06 - с 8%, а с колко ли ще се покачи на 30.06?
Анонимен
на 07.06.2022 г.
Е споко де Кокорчо ще Ви компенсира
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.