Мъж издъхна в ръцете на сина си след обикаляне по болници, а проверка ще установи дали има евентуално забавяне на оказване медицинска помощ. РЗИ и Спешна помощ Смолян проверяват случая, предава БНТ.
За мъжа била повикана Спешна помощ на тел. 112 миналата събота от сина му. Дошлият екип от филиала в Доспат установил тежко състояние, задух, а бързият антигенен тест бил отрицателен.
Пациентът е транспортиран до най-близката болница - тази в Девин. На място хората са чакали повече от 20 минути преди да им отворят, после ги препратили към болницата, а след около час се върнали пред филиала на спешната помощ.
Накрая дошъл дежурния лекар от болницата и назначил снимка.
Междувременно пациентът се влошил още повече и накрая издъхнал в ръцете на сина си, пишат в жалбата роднините.
Те настояват за щателна проверка на действията на медиците, защото това е способствало за крайния изход.
От ЦСМП-Смолян са категорични, че в случая отговорността е персонална, ще се проверяват камери и телефонни записи и който е виновен, ще понесе наказанието си.
Зареждане ...


22:47 / 18.02.2022
519





Виктор1
на 19.02.2022 г.
laoejf, човек и добре да живее, умира. Написано е от български владетел. Което значи, че на всеки му идва времето. Само че лекарите нямате проблем, вие сте вътре в системата, колегите ви са лекари... А защо не допускате другите хора за лечение, значи ги оставяте часове наред да чакат пред болниците и някои не дочаква даже? Ай сектир и алчни кожодери, не лекари. Защо не промените системата? Кой да промени здравната система? Инженерите ли? Ай сектир! В интерес на истината има и истински лекари, обаче освен да лекуват за нищо друго не им се дава думата.
Rumbata123
на 19.02.2022 г.
Води ли се статистика в коя държава най-много умират пред болниците-неприети? На първо място сме,нали? В такива случаи се питам- кога да почнем да ръкопляскаме?
laoejf
на 19.02.2022 г.
Най-големия проблем на здр. система е калпавия матрял .Те отиват с 50 болести или с Ковид в последната фаза и после лекарите ги били уморили.Цял живот ял вредни храни,пил ,пушил по 2 кутии ,1 васкина не иска да си сложи и после докторите виновни.Еми не са.
Виктор1
на 18.02.2022 г.
Голям проблем на здравната ни система е, че не допуска болните до лечение.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.