Министерството на транспорта и съобщенията ще управлява "Български пощи". Това обяви зам.-министърът Николай Найденов след заседание на Министерски съвет. 

С решение на МС политиката по пощенските услуги ще се осъществява от вицепремиера по икономическите политики и министъра на транспорта. Трябва да има определен ресорен вицепремиер по тези въпроси. Министерството на транспорта и съобщенията има функционални компетентности и добър опит и експертиза по отношение на "Български пощи", посочи Найденов.