Умерено силна геомагнитна буря ще удари България в началото на октомври. Това съобщиха Националния институт по геофизика, геодезия и география към БАН.
Реакцията на магнитното поле ще зависи от плътността и скоростта на слънчевия вятър, който ще достигне до нашата планета.
Останалата част от месеца се очертава да е спокойна, но Слънцето има достатъчно енергия, за да промени това много бързо, допълват от института.
Зареждане ...


12:24 / 29.09.2022
424






Анонимен
на 29.09.2022 г.
Всичко ни удря вече, как не спряхте да създавате напрежение, НО това е целта.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.