В Ресиловския манастир "Покров Богородичен" се налага въвеждане на режим на парното заради икономии. Тук служат Мелания, която е над 90-годишна, и сестрите Мария и Пелагия. Светата обител се посещава и зимата от миряни и туристи.
Сестрите въвели режим на парното, разказва кметът на Ресилово Мариана Доцина пред БНР:
"Една голяма част от манастира е на котел с пелети. Преди около две седмици им докараха пелети. Мисля, че е достатъчно. Ако не е достатъчно, евентуално ще се набави необходимото количество, с което да изкарат зимата.
Към момента са предприели действия, като са спрели част съответно от радиаторите, за да не отопляват абсолютно цялата площ, а само там, където пребивават.
Където се провежда службата, е нормална температура - 18-20 градуса поддържат, което е нормална температура, за да се отслужи съответно литургията за час-два и след това се приключва".
Зареждане ...


08:48 / 31.01.2022
414







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.