Тричленен състав на Върховния административен съд отмени забраната за безплатно инвитро на жени, които са навършили 43 години. Според решението на съда ограничението е въведено без мотиви.
Забраната е била оспорена от лекарка, на която е отказано инвитро, заради навършване на възрастта. Един от адвокатите й - правозащитникът Михаил Екимджиев, коментира за bTV, че възрастовото ограничение е дискриминационно.
Зареждане ...


22:48 / 05.07.2022
540




Анонимен
на 06.07.2022 г.
Ами да пробват на Лиляна Иванова бе!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.