"Служебен министър поруга паметници на културата, за да стане пазител на същите паметници на културата. Завъртя се мантрата за корупцията, но каква корупция се доказа? Никаква". Това заяви по време на Националното събрание на ГЕРБ бившият министър на културата Вежди Рашидов.

"Стоя и чакам някой да докаже каква корупция сме извършили. Какъв е грехът ни? Че изтърпяхме една година един шоумен да няма правителство, а инфлацията си растеше. Служебното правителство успя да се корумпира за 3 месеца и дойде просто Кирчо и започна от сутрин до вечер да говори – повече от журналистите. Абе аланкоолу, държавата е в тежка криза, върви да управляваш“, допълни в изказването си Вежди Рашидов.