Щом има много двойки на Националното външно оценяване по математика - следователно децата имат проблеми с логическото мислене, което не е достатъчно. Може да се е случило така, че тестът да е по-тежък, отколкото миналата година. Така математикът проф. Николай Витанов коментира резултатите от НВО за IV клас в "Здравей, България".
"Фактът че тройките са по-малко от двойките не говори добре. Това показва, че тук има проблем, който трябва да се огледа. Основната причина трябва да се търси в неразвитието на аналитичните способности на децата - учебните програми, учебниците и начина на преподаване", добави още той.
Според Витанов трябва да бъдат огледани учебните програми, за да се прецени какво и кога трябва да се учи. "Когато ги карат да учат все повече неща и броят на часовете по математика намалява - нормално е да има проблеми", смята математикът. Неговото мнение е, че децата са пренатоварени.
Относно COVID пандемията той каза, че ни очаква спокойно лято. "Всички показатели са десетки , а някои и стотици пъти под критичните", подчерта математикът.
Зареждане ...


09:49 / 07.06.2022
403






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.