"Охранителна полиция" вече има право и да глобява за нарушения по пътя, а не само да ги установява. Заповедта на вътрешния министър Бойко Рашков влезе в сила от 1 януари тази година.
С нея се надгражда предишното положение. Допреди това "Охранителна полиция" можеше да спира водачи на пътя и да извършва проверки. При констатирани нарушения по Закона за движението по пътищата обаче бяха длъжни да извикат катаджии. Именно те съставяха актовете и пишат фишовете на провинилите се шофьори.
С новата заповед обаче охранителните полицаи сами могат да налагат санкции. Всички извършвани от тях проверки ще се записват от т.нар. бодикамери, които униформените ще носят на реверите си. Мотивът за промяната бе тежката пътна обстановка в страната.
Зареждане ...


12:15 / 04.01.2022
790





Elestar
на 04.01.2022 г.
Дааам , ако катаджии си вършеха поне малко работата , нямаше да имаме "...тежката пътна обстановка в страната." Аз сега очаквам , зъболекарите да ги карат да правят операции по пресаждане, да речем , на бъбрек или да се занимават с психология - нали те са лекари ...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.