Мъж разказа в Фейсбук как е аварирал с автомобила си в София, а с него са били неговата съпруга и дете. Доста са въпросите, които изникват, след като прочетете неговата случка. Два от които са:
- Съобразява ли се българинът с авариралите водачи на пътя?
- Вижда ли ги изобщо?
Ето какво пише той в социалната мрежа:
Днес към 17:30 имах нещастието да ме остави колата на Околовръстен път, посока Пловдив, на има-няма 200 метра от входа на локалното за Ринг Мол.
Аварийки, жилетка и триъгълник на разумно разстояние за под минута. Чист късмет, че не стана верижна до тогава.
Искам да Ви покажа, какъв народ сме ние българите.
За няма 4-5 минути, триъгълника беше прегазен, от малко по-нова шкода комби.
Идва интерсната част - аз съм с жена ми и малкото ни дете, аварирали на околовръстен път, където обикновено тук качваме постове за верижни катастрофи в подобни ситуации.
От страх за нашето семейство, сложих жилетка и взех каквото бе останало от триъгълника, за да бъде жив триъгълник.
Изгубих броя на псувните които отнесох, клаксоните, коли които почти не минаха през мен, дори имаше няколко, които едва не минаха през авариралия ни автомобил.
За контраст на няколкостотинте псувни и прочие, които изядох - 1 (словом, ЕДИН) човек спря да ни провери дали имаме нужда от нещо. Един.
Един единствен (любезен господин с хубава и нова S класа) - ако го четеш това - жив и здрав да си, пич.
Срам ме е, че съм българин.
Яд ме е, че не съм емигрирал.
И не, никой не ни е виновен, че сме на тоя хал (общо казано, война на пътя, политическа обстановка, бит и прочие), заслужаваме си всичко, защото НИЕ сами сме си виновни.
Хубава вечер, на който го е прочел и/или е съпричастен.
Зареждане ...


09:54 / 17.06.2022
1354






aahasfer
на 17.06.2022 г.
И още - пак ви казвам,*мигрирайте*,кеф ти германско,кеф ти англичанско,може и до хАмерика да отскочите!Горещо ви препоръчвам Австралия,само внимавайте,че там са от долната страна на кълбото и ходят с краката нагоре.Анадънма?
aahasfer
на 17.06.2022 г.
Пак ви казавам -*мигрирайте* като *джон*,ето на,момчето се оправи,вече говори и български,и *кършиакърски*!Абе идиот,ти,който си си намерил*хубава работа в Германия*,кой в Германия ще те трае в 14-15 часа да правиш коментарии в този сайт!Нали много работиш,та пушек се вдига!Като почнете да се *празните* от някое село и краен квартал - нямате спиране.И гледай ей така,както си караш в Германия,пак да не закъсаш *около мебелна къща*!Ох,на чича *мигрантчето*!
Йоан 14:6
на 17.06.2022 г.
Живея в Германия от три години, на 27 съм, владея немския и английския на много добро ниво, тук ако говориш немски, си намираш добре платена работа, парите стигат и за стойностен автомобил, покриваш си всички нужди без лишения и накрая на месеца ти остава и немалка сума пари, която да си скъташ в банката. Да не ви говоря за почти безплатното здравеопазване, законите и глобите, които плащат всички, ако сгафят. Живота е тежък навсякъде, но тук е спокоен и сигурен, да изплатиш апартамент не е мираж! В Пловдив учих медицина, редовна форма на обучение, ами нямам думи да ви опиша за каква корупция става дума и какви лекари идват да ви лекуват, връзкари и буквално к*рви на преподаватели и асистенти, винаги съм бил обикновен човек, без връзки, което направи живота ми в България буквално невъзможен! Да не казвам, че имам и подобна случка, закъсах с джип на Мебелна къща, но понеже съм висок и здрав, тъй като винаги съм тренирал, се ограничиха само до клаксони милите ми родни примати, те обичат да бият жени и дедовци, силно препоръчвам на младите да дърпат и да не се връщат!
DDZ
на 17.06.2022 г.
Братле, ти пак добре, че си бил в София, че ако беше в Пловдив, щяха да спрат, ама не да ти помагат, а да ти шият шамари, а триъгълника щяха да ти го заврат някъде.....
Svinsko
на 17.06.2022 г.
Много нещастници надолу в коментарите!!! Един да е сложил триъгълник по правилата и всички го нареждат! А когато някой спре на аварийки за цигарки на булеварда никой не му пречи... да защото свички селтаци спират така... те са за "малко", но на този свят!!!
Жо7
на 17.06.2022 г.
Истина е, че сме пълни келеши, а тези, които пишат в коментарите " ми имигрирай бе " , какво да им кажа - класически бай ганьовци, заради които сме на този хал. Толерантност 0.
aahasfer
на 17.06.2022 г.
кво сте недоволни,три трола-сопола?Да *мигрира*,там го чакат с разтворени обятия,даже ще му пуснат *агодовите полета* на битълсите за добре дошъл!Много *българин*,много говна!
ipb
на 17.06.2022 г.
Да. Емигрирай и ще ти се оправи живота.
aahasfer
на 17.06.2022 г.
ами емигрирай.Защо чакаш?И мене ме е срам,че си *българин*,ама к,во да правя - търпя те.
onetwo
на 17.06.2022 г.
Да ти кажа, братле, и аз това се чудя, защо още се мъча в тая кочина!
Elestar
на 17.06.2022 г.
Хммм това "...разумно разстояние за под минута. ..." е доста съмнително и да както пише "... има-няма 200 метра от входа на локалното за Ринг Мол ..." някак си мисля , че спрял по начин който пречи влизане в локала и логично хората да го псуват или да са негативно настроени , защото ако не могат да влезнат там - доста трябва да се върти и щом "нова S класа" и не са я блъснали - показва , че дадения гражданин е както си кара си спрял по-средата на пътя без да помисли за безпасно място. А това е точно по цигански : "Срам ме е, че съм българин. Яд ме е, че не съм емигрирал." - като не ти харесва никой не те спира тука и защо си мисли , че като отиде в Германия или Франция - там ще само "хубави" хора ...
Гешев
на 17.06.2022 г.
Кой го знае как е спрял... Кой ще те псува, че си закъсал? Фантазио.... И аз съм закъсал няколко пъти... Никога никой не ми е възроптял...
Moby
на 17.06.2022 г.
Руснаците казват: "Хорошо там, где нас нет". Преведено на разбираем български: "хубаво е там, където не сме". Ако смяташ, че всичко навън е шампанско и хайвер, в грешка си. Европа отдавна не е онова, което беше преди дори 15-20 години. За САЩ да не говорим. Австралия е далече и хич не е хубава за живот, а в Нова Зеландия пускат много трудно. Много, много трудно. Има хора и хора: и това е хубавото. София отдавна е станала депо на всякаква измет, а същият боклук си остава такъв, където и да отиде по света. Зная какво е българин в чужбина... Не съжалявай, че си останал. Тук си най-добре.
спортклуб
на 17.06.2022 г.
Пав ти път бе, цървул. Кой те спира? Яд го било срам го било ама пак седи тук.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.