Преброяваме врабчетата у нас за шеста поредна година. Целта на кампанията е да се направи моментна снимка на популацията на този вид птици у нас, съобщи БНТ.
В Световен мащаб врабчетата намаляват, но в България се увеличават. Присъствието им говори много за състоянието на околната среда, казват организаторите на кампанията.
Миналата година в страната ни са били преброени над 11 600 врабчета. Данните от днешното преброяване ще станат ясни след седмица.
Зареждане ...


15:35 / 30.04.2022
645






Анонимен
на 01.05.2022 г.
Откакто враните бяха забрамени за убиванв врабците намаляват.Враните и свраките изяждат яйцата и новоизлюпените врабци.
Анонимен
на 01.05.2022 г.
Със врабчетата свършихме преброяването от утре почваме преброяване на хлебарките важното е да прибираме по някой лев
Анонимен
на 01.05.2022 г.
Незнам за врабчетата дали се увеличават, но пуяците и патките със сигурност
Анонимен
на 30.04.2022 г.
Врабчетата намаляват с всеки сезон все повече .Неуки люде.
Анонимен
на 30.04.2022 г.
ПОД СТЯХАТА СИ ИМАМЕ ВРАБЧЕТА МОЖЕ БИ ОТ (10)ГОДИНИ. МНОГО ИМ СЕ РАДВАМ.
Анонимен
на 30.04.2022 г.
Браво! Това са най-българските птици!
Анонимен
на 30.04.2022 г.
Намаляват свраките и враните, това е причината!
Анонимен
на 30.04.2022 г.
Само в моята ферма от 22 декара има над 100, или е някакъв страхотен хабитат или вашето броене е пълна глупост, всъщност съм сигурен...
Анонимен
на 30.04.2022 г.
А как успяхте да ги преброите и за колко дни успяхте?
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.