Заплатите на членовете и председателя на Комисията за финансов надзор да бъдат намалени, предвиждат промени в закона за КФН, внесени от депутати в Народното събрание.
Те предвиждат да се върнат правилата от 2017 година, а именно възнаграждението на председателя на комисията да стане 90 на сто от това на председателя на Народното събрание.
В момента е записано, че възнаграждението е "не по-ниско от средното възнаграждение на членовете на управителните органи на небанкови финансови организации, но ненадвишаващо това на управителя и подуправителите на БНБ“, обясняват вносителите.
Така на практика председателят на КФН, независимо, че е държавен служител, получава по-голяма заплата от председателя на парламента и от президента на България взети заедно, пише в мотивите към законопроекта.
Заместник-председателите на КФН пък ще получават 90 на сто от заплатата на председателя, а членовете й – 80 на сто.
Зареждане ...


09:59 / 09.02.2022
509





Анонимен
на 09.02.2022 г.
Нали държавата определя кой колко да взима на тези длъжности... ти да видиш изведнъж тя установява че плащат адски много... А аз да попитам какво стана със тези 300 000 държавни служители, където щяха да се гонят... Както също и това, че има 14 заместника на нашия кмет... Не са ли му малко множко... Ето едни 20 000 лв на месец от къде могат да се спестят... На година има няма 250 000лв... А тези пари могат да отидат за социален патронаж или за помощ на социално слаби или за подпомагане на болни деца... А те вдигат все рамене и казват, че няма пари за нищо... Не сме и забравили и гафа от преди време... Когато реши да сменя оборудването на общината със маси и незнам си какви меки столове... Ама между редовете за поръчката бяха записани и обзавеждане за детска стая... Сега знаем че мисленето му е като на малко дете... Ама баш да спи във общината и да му се прави такава детска стая...ама както и да е даде се гласност по тоя случай и всичко се потули на следващия ден... Както всичко става във наща хубава държава... Пито платено... Ама платено от мойте и вашите пари...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.