"Сметка" и "Меню", изпратени току-що от Гърция. Това в отговор на призива на НАП да бъдем гърци и да не плащаме без касов бон". Това написаха в официалната си страница във Фейсбук от Сдружението на заведенията в България, видя Plovdiv24.bg.
Ако не получиш касова бележка, не си длъжен да плащаш. Това е закон, твое право! С този призив гръцката приходна администрация провокира и приканва туристите да се борят с данъчните злоупотреби, като плащат с банкова кредитна или дебитна карта при престоя си в Гърция и като изискват касова бележка.
В България от НАП апелират гражданите да изискват касови бележки при всяка покупка и напомнят, че и през тази година хората могат да осъществяват контрол върху отчитането на приходите чрез изтегляне от Google Play или App Store на мобилното приложение на НАП – NRAMobile. То дава възможност при сканирането на QR кода на издадена касова бележка веднага да се провери дали тя е регистрирана в приходната агенция.
Зареждане ...


21:01 / 04.08.2022
784







Inferis
на 05.08.2022 г.
Това е често срещан случай не само в Гърция. От Пловдив съм и тук също има заведения и ресторанти, в които се опитват да пробутват "служебен бон", вместо фискален такъв, особено вечер на шумни компании, когато почи никой не обръща внимание.
Gostt
на 05.08.2022 г.
И касова бележка получихме и мини сладолед за всеки клиент! Бързо обслужване и вкусна храна!
lalala44
на 05.08.2022 г.
Менюто халваджийски тефтер...кога ще ни стигнат маляките никой не знае.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.