Скъпият ток накара много хора да помислят за алтернативен начин за отопление - соларни панели, а защо не и изцяло енергийно независима къща. Професор Евгений Дайнов сам произвежда 5 киловата ток в къщата си в село Миндя.
Той има фотоволтаична инсталация в двора си и реши преди 7 години да придобие автономност от "Енергото", съобщава NOVA.
Зареждане ...


09:03 / 20.02.2022
972



Анонимен
на 20.02.2022 г.
5 киловата! Ако мислите, че този човек има ток целодневно и целогодишно дълбоко се лъжете! Явно вечер ползва само за осветление, защото акумулаторите не могат да задоволят домакинските нужди на едно прибиращо се от работа семейство. Този човек е пенсионер, ползва по обяд енергията от слънцето, когато е най-силно за да си сготви или пусне пералня. Сутрин и следобед слънцето променя ъгъла на осветяване на панелите и токът силно намалява. Ток само на обяд. Питайте мен, която се подлъгах да дам толкова пари за ЕДНА ГОЛЯМА ЗАБЛУДА! Може леко да спаднат сметките за ток, но да разчиташ само на фотоволтаик си е чиста авантюра. Обаче за пенсионер, който може да дебне слънцето, за да свърже двата края, може да е някакво мизерно решение...
Анонимен
на 20.02.2022 г.
БРАВО ЧЕ СЕ Е ОТЪРВАЛ ОТ ЕНЕРГОТО ТОВА СА МОНОПОЛИСТИ.2669
Анонимен
на 20.02.2022 г.
5kW никво място не заемат, а и едва ли тая къща няма място. Вероятно има оловни акумулатори, които също заемат някво място и са малко капризни. Но човека живее без деца, вероятно се топли и готви на дърва или газова бутилка. 5kW ще са му достатъчни. За да видим дали се рентира трябва да каже цена, иначе само можем да гадаеи.
Анонимен
на 20.02.2022 г.
Тези 5 киловата мощност костват пари и площ. И хич да не обяснява ,че така е решил за да е независим. По вероятно е ,че това е бил начина да има ток!Щото къщата му явно е на кънда в дивия от достъп до мрежата на ЕРПто.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.