Мъж публикува снимка във фейсбук на касова бележка на закупена от него стока преди няколко дни, видя Plovdiv24.bg. От кадъра става ясно, че не са изписани конктретните атрикули, а само думата "хранителни".
"Считате ли това за нормална касова бележка? Липсва вид на стоката и грамаж.", написа човекът.
Въпросният магазин се намира в гр. Свищов, но породи редица коментари в социалната мрежа.
Като пазарувате от пазара уж зеленчуци на наши производители и ви удрят и в кантара по-добре ли е, а и няма кой и касова бележка да Ви даде?", коментира жена под поста.
Според друг: "В малките населени места е практика такава бележка, после гадаеш кое колко струва."
"Така всички ни лъжат.Като започнеш от правителството до най долните магазини", казва трети.
Зареждане ...


13:22 / 18.09.2022
385



sandstorm
на 19.09.2022 г.
Време е КЗК да ги скъса от проверки. Евтини тарикатски номера.
Жоро Ламята
на 18.09.2022 г.
Като видях датата и ми стана смешно - защо въобще давате трибуна на такива мрънкачи? Само един магазин ли има в Свищов? Да го смени, а не да дращи тук :)))
Платен Провокатор
на 18.09.2022 г.
Този мъж друга работа няма ли си?
Rmrmrm
на 18.09.2022 г.
Този КОДУП много добре знае какво е купил... Малките магазини не са задължени да изписват всичко, понеже не с по ДДС... има си групи и те са вкарани в апарата.....
minius
на 18.09.2022 г.
Ами алтирнативата за малко магазинче е или да съществува или да си купи т.нар. СУПТО, с което може да изписва всички стоки... но цената на такава покупка ще доведе до фалит.
Кръстоносец 1
на 18.09.2022 г.
Еми ако са си взели "безплатен софтуер" така ще е.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.