НАСА засне редки кадри на "пушещ ледник". Явлението е било забелязано в Западна Антарктика по-рано през месеца, пише CNN.
Така нареченият "морски пушек" всъщност не е пушек, а изпарения на водата.
Явлението се образува при процеса на изпарение, като се образува гъста бяла мъгла там, където ледникът се среща с среща с морската повърхност.
Според данните на НАСА за образуването на мъглата е изключително важно вятърът да отнесе студената вода, за да позволи на по-топлата да се появи на повърхността. По-топлата вода овлажняват с топъл въздух атмосферата, който се смесва със студения, за да се образува мъглата.
Погледнато от небето изглежда като че ли има включена машина за пушек, която да предизвиква мъглата.
Зареждане ...


21:06 / 29.10.2024
1125



Анонимен
на 31.10.2024 г.
Aз нищо не виждам.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.