Това, което виждам, е една пародия на войната, която поведе Хитлер срещу света. Тоест, историята се повтаря като една пародия. Това е нещо средно между нахлуването в Полша през 1939 г. и войната срещу Финландия. Така психиатърът и писател Любомир Канов коментира поведението на Владимир Путин и войната в Украйна.
"Това е вкоренено в патологията на едно съзнание и за съжаление, това не е съзнанието само на Владимир Путин. А е съзнанието на цялата руска нация, която фактически е извън рамките на една нация със здраво съждение, здрав ум. По-скоро напомня на екзалтацията на германския народ по времето на огромните митинги и под поздравите на фюрера", подчерта той пред Нова телевизия.
На въпрос как се лекува това и дали може да се промени, Канов отговори: "Това е процес. Той започва, за съжаление, в повечето случаи с чудовищно военно поражение, отрезвяване. И ликвидиране на една идеология, която въвежда собствения народ в катастрофални войни. Това неизбежно ще се случи, ако Путин и неговите военни авантюри приключат с поражение", уточни психиатърът.
Според писателя Путин и цялата нация боледуват от не толкова психиатрична, а социална болест, която той нарича "тотализъм". "Това са идеологии, които обхващат огромни маси от хора, на които начело стои обикновено фюрер, вожда, или такъв авторитарен президент", коментира Канов.
Зареждане ...


10:04 / 22.03.2022
461



Първи и Вечни
на 22.03.2022 г.
Историята се повтаря като фарс. За кой ли път.
Чопър
на 22.03.2022 г.
Путю ще умре с обувките на краката си.
Анонимен
на 22.03.2022 г.
А на Байдън кога? Путин си е съвсем добре човека .
Анонимен
на 22.03.2022 г.
Кога ще направи психопортрет на дементния Бай Дончо ?!
nedevbs
на 22.03.2022 г.
Канов, Хайде кажи, ама честно.Колко ти платиха за тази поръчка? Вече всички разбрахме, че много си огладнял и можеш всякакви глупости да пишеш за един грош.Жалък си.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.