2,3 млн. лв ще бъдат дадени за довършване на ремонта и реконструкцията на източното крило на Славянобългарския манастир "Свети Великомъченик Георги Зограф" – Атон, съобщават от Министерски съвет. Решението е взето на правителствено заседание.
Източното крило е построено преди двеста години и към момента продължават започнатите през 2019 г. ремонтни и реставрационни дейности, като конструктивното му укрепване е извършено в значителна степен.
С отпуснатите средства ще се възстанови автентичният облик на манастира.
Необходимите средства ще се осигурят чрез преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за 2021 година.
Зареждане ...


15:24 / 17.11.2021
266







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.