Турски търговци се опитаха да изпратят кебап в Космоса. Необичайният експеримент беше подготвен от собственик на ресторант в турския град Адана и малък екип от ентусиасти по повод Денят на космонавтиката.
Те използваха специална кутия от стиропор, върху която имаше проследяващо устройство и камера, които показаха издигането на кебапа в облаците, предава Нова тв. След като се изкачи до 40 км височина, балонът с хелий се спука и ястието падна в морето. Член на екипа безстрашно се хвърли във водите и откри вкусното изделие непокътнато.
Зареждане ...


15:40 / 14.04.2022
856



Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.