Всеки от нас допуска тази грешка при зареждането на телефона си. Обикновено изключваме зарядното от контакта, след като батерията достигне 100%. Но това е груба грешка, която съкращава значително живота на устройството.
Това се дължи на увеличаване на натоварването на телефона, който остава свързан към контакта в продължение на часове. Най-опасно е зареждането вечер - тогава той остава включен електрическата мрежа цяла нощ, а процесът на зареждане продължава дори и след достигане на 100%.
Ако просто докоснете батерията, ще установите, че тя е много гореща.
Поради тази причина невинаги е необходимо да зареждате смартфона си "до края“. Можете да изключите зарядното устройство още в момента, когато батерията се зареди до 80-90%, пише actualno.com.
Зареждане ...


14:11 / 10.05.2022
426



Анонимен
на 12.05.2022 г.
Абсолютна глупост.Всеки съвременен смартфон има контролер който изключва външният източник,когато нивото достигне определена стойност.Освен това производителят с надпис 100% предвижда някъде около 0.8 от капацитета на батерията,който се променя в процеса на експлоатация.Горе казаното е в сила за много стари модели телефони,които вече почти не се срещат.
Анонимен
на 11.05.2022 г.
Откровено тъпо твърдение от лаик в тази област!
Анонимен
на 11.05.2022 г.
А най-дълго се запазва животът му, ако въобще не се вади от кутията му...
Анонимен
на 11.05.2022 г.
Батерията се запазва още по-дълго ако изобщо не се зарежда телефона
Анонимен
на 11.05.2022 г.
Абсолютно нелепа писаница.. Нямам думи.
Анонимен
на 11.05.2022 г.
Това е пълна глупост, от коя година ползвате телефони? 99% от смартфоните при достигане на 100% заряд спират да зареждат. Ако не вярвате, попитайте чичо гугал!!!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.