Франция реши да предприеме конкретни мерки, за да защити своя потребител. Намалява се с 15 цента на литър цената на горивото, независимо от вида му.
Това предложение е за срок от 4 месеца и ще струва 2 млрд. евро на държавата. За пълен резервоар от 60 литра се спестяват общо 9 евро.
Освен това се блокира и цената на електроенергията. Нейното увеличение може да бъде максимално 4%. Потенциално ръстът се предвиждаше да е до 35%.
Друга мярка е еднократно получаване на антиинфлационен чек в размер на 100 евро за хората с по-малки доходи.
Зареждане ...


08:52 / 14.03.2022
449







Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.