Истерия за олио и в Германия. Клиенти са опразнили рафтовете в супермаркетите с продукта. Масово се купува и тоалетна хартия, съобщават изданието Die Welt.
Според информацията му войната в Украйна не е единствената причина за недостига.
Преди дни ръководителят на Федералната асоциация за търговия на едро, външна търговия и услуги (BGA) Дирк Яндура успокои гражданите в интервю за Welt, че няма причина за паническо презапасяване. Германците направиха точно това, след което заснеха рафтовете и споделиха снимките в социалните медии. Което бе като подкана за останалите да се наредят на опашка, съобщава "Телеграф".
В една от веригите е въведено ограничение за продажба на 1-2 бутилки олио на човек.
Зареждане ...


16:05 / 15.03.2022
600






Анонимен
на 16.03.2022 г.
по коментарите, хората не знаят какъв е проблемът. повече от 50% от олио за Европа от Украйна, повече от 35% от Русия. помислете колко остава…
Чичо Ичо
на 15.03.2022 г.
Папагали. Да не останат по назад.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.