От днес Германия поема ротационното председателство на Г-7 за срок от една година.
Начело на Голямата седморка до днес беше Великобритания. Председателството на Германия на групата на 7-те големи икономики (САЩ, Германия, Франция, Италия, Канада, Япония, Великобритания) ще бъде следено много отблизо. То е първото след оттеглянето на канцлерката Ангела Меркел.
Председателството е изправено пред множество предизвикателства: Новото напрежение между Запада и Русия заради Украйна, все още неясните отношения след Брекзит между Лондон и Брюксел, коронакризата и редица други регионални и глобални заплахи.
Зареждане ...


14:12 / 01.01.2022
567





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.