Руският президент Владимир Путин и сръбският му колега Александър Вучич са се договорили Русия да продължи да снабдява Сърбия с газ, съобщи пресслужбата на Кремъл. "Президентът на Руската федерация Владимир Путин проведе телефонен разговор с президента на Република Сърбия Александър Вучич. Беше договорено по-специално Русия да продължи доставките на природен газ за Сърбия без прекъсване", се казва в съобщението.
Украйна и Косово също са били теми на разговора между двамата лидери, информират още от Кремъл.
От сръбска страна беше съобщено, че Вучич е договорил с Путин газови доставки за тригодишен срок, като подробностите ще бъдат предмет на обсъждане с "Газпром".
"Сега не мога да говоря за цената, всички подробности ще бъдат договорени с Газпром", каза Вучич пред репортери. 10-годишният договор за доставка на газ на Сърбия изтича на 31 май.
Зареждане ...


14:50 / 29.05.2022
786





Чопър
на 29.05.2022 г.
И през къде ще минават газовите доставки от Русия за Сърбия ? За един приАтел питам ? :))) Не е по Дунав с шлепове!!!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.