МВнР отрече появилата се в публичното пространство информация за отвлечен българин от "Ал Кайда" в Йемен.

Припонмяме, че по-рано се появи информация, че българин и четирима местни жители са отвлечени в Йемен от "Ал Кайда“. Заложниците са служители на ООН, съобщава йеменска агенция.

Ето какво написаха от Външно:" Във връзка с появила се информация в медиите за отвлечен български гражданин в Йемен, Ви информираме, че българското посолство в Рияд осъществи проверка и установи, че няма български граждани сред отвлечените служители на ООН в Йемен"

Заложниците са служители на ООН. Местен комитет преговаря за освобождаването им, но засега без успех.